Aktualności

 • Galeria Nyska połączy wiele funkcji

  Nysa - miasto liczące 50 tys. mieszkańców - doczeka się otwarcia unikalnego i multifunkcyjnego projektu, zlokalizowanego w centrum zabytkowego rynku. W czwartym kwartale 2019 r. zostanie oddany do użytkowania pierwszy etap nowego obiektu handlowego - Galerii Nyska.

 • Inwestor musiał sprostać wielu wyzwaniom

  Inwestor musiał sprostać wielu wyzwaniom, z których na pewno największym była lokalizacja budynku w sercu Zabytkowej Starówki. Pracom ziemnym przez kilkanaście miesięcy towarzyszyła grupa archeologów, starannie badająca wydobyty materiał. W przebrnięciu przez procedury związane z historią, która utkwiła głęboko pod ziemią pomogło z pewnością doświadczenie, które Inwestor nabył podczas budowy, renowacji kilku kamienic będących nieodzowną częścią projektu, w których już teraz znajdują się lokale usługowe oraz biura - zlokalizowanych w sąsiedztwie Galerii Nyskiej.

 • Obiekt w sercu nyskiego Rynku wciąż rośnie i nabiera ostatecznego kształtu, a mieszkańcy pytają "Jakie tam znajdziemy sklepy"?

  W Galerii Nyskiej znajdzie się około 35-lokali przeznaczonych pod handel oraz usługi, które zajmą I i II kondygnację. Na III kondygnacji znajdą się biura, a na IV lokale mieszkalne z własnymi mini ogródkami. Poziom -I będzie stanowił parking. Cały obiekt ma liczyć ponad 12 tysięcy m2.

   

 • Coraz więcej lokali w Galerii Nyskiej zostaje wykupionych

  Mimo, iż Galeria Nyska jest wciąż w trakcie budowy coraz więcej inwestorów jest zainteresowanych wynajmem jej pomieszczeń. Na zamieszczonych rzutach mogą Państwo zobaczyć, iż większość partru, a także pojedyncze lokale na piętrach są już zajęte. Przez poszanowanie intersów inwestorów postanowiliśmy nie ujawniać ich nazwisk, nazw firm czy marek. 

 • "Pokochałem to miasto i jego mieszkańców" Eryk Wiecimok po odebraniu nyskiego Trytona

  Warto przypomnieć, że inwestor Galerii Nyskiej - Eryk Wiercimok jest też laureatem nagrody Nyskiego Trytona. Po odebraniu tego prestiżowego wyróżnienia w 2009 bardzo ciepło wyraził się o Nysie i jej mieszkańcach. 

  -Zaniemówiłem - powiedział tuż po otrzymaniu statuetki Trytona (jak już odzyskał głos). - Nie liczyłem, że ktoś doceni to, co robię. W końcu przywracam Nysie i zabytkom dawny wizerunek nie dla splendoru i chwały, tylko dlatego, że to lubię.

  Wiercimok podkreślił przy okazji, że tak naprawdę to jego małżonka jest siłą sprawczą wszystkich przedsięwzięć. To ona namawia pana Eryka do działań.

   

 • Oficjalny adres Galerii Nyskiej

  Galeria Nyska - unikatowy, multi funkcyjny obiekt w samym sercu zabytkowego rynku już niebawem otworzy swe drzwi dla klientów i lokatorów pod oficjalnym adresem:

  48-300 Nysa, Rynek 40 

 • Aleksandra Wiercimok - ambasadorka przedsiębiorczości kobiet

  Dziś nieco przybliżymy państwu postać Aleksandry Wiercimok inwestorki Galerii Nyskiej i jednej z ambasadorek przedsiębiorczości kobiet. 

  Założycielka, właścicielka i szefowa Firmy Handlowo Usługowej Wiercimok Aleksandra i Justyna w Nysie. Jest współwłaścicielką Centrum Handlowego w Niemodlinie, przedstawicielką Firmy Nurkowej „Extream” we Wrocławiu. Wspólnie z mężem zajmują się rekonstrukcją historycznych kamieniczek w Nysie i Niemodlinie. W roku 2007 zakończyli budowę Ratusza w Nysie, który odbudowali z własnych środków zachowując jego przedwojenny kształt architektoniczny. Ich działalność została uhonorowana w 2008 nagrodą Nyskiego Trytona przyznawaną osobom, które przyczyniają się do rozwoju i promocji miasta. Chętnie angażuje się w działalność społeczną i pomaga organizacjom pozarządowym.

 • Damian Żukiewicz o swoim mentorze

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo w którym Damian Żukiewicz opowie Państwu o swoim mentorze w dziedzinie inwestycji - Eryku Wiercimoku.

  https://www.youtube.com/watch?v=7CHka8Yvp3Q

 • 523 okazy roślin w 79 gatunkach

  Aranżacja trzeciego piętra Galerii Nyskiej może okazać się również gratką dla miłośników flory. Mieszkańcy apartamentów będą mogli bowiem podziwiać aż 523 okazy roślin w 79 gatunkach i odmianach. Rozlokowane w donicach przy apartamentach będą współtworzyć niepowtarzalny klimat tego unikatowego obiektu. Dużym skupiskiem zieleni będzie też mieszcząca się na trzecim piętrze kawiarnia. Liczymy, że sprowadzone okazy będę cieszyć oko lokatorów w czasie ich spotkań. Dla zainteresowanych poniżej prezentujemy kompletny wykaz roślin jakie znajdą się na szczycie Galerii Nyskiej.

   

   

 • Wizualizacja aranżacji trzeciego piętra Galerii Nyskiej

  Pragniemy poinformować Państwa, że film z pełną trójwymiarową wizualizacją aranżacji trzeciego piętra Galerii Nyskiej jest już dostępny na naszej stronie oraz na youtubowym kanele Studia ArtGarden Project. .

  Jest to wersja ostateczna pokazująca zarówno zewnętrzny wygląd apartamentów oraz alejek jak i elewacje oraz plany projektu. Przekonajcie się jak już niebawem będzie prezętował się ten unikatowy, mulitfunkcyjny obiekt.

  https://galerianyska.pl/video.html

  https://www.youtube.com/watch?v=4JA8VYb6fqk

 • ZAINTERESOWANIE GALERIĄ NYSKĄ ROŚNIE

  Dużym zaskoczeniem okazała się dla nas popularność filmu z trójwymiarowej wizualizacji Galerii Nyskiej umieszczonego na Youtubowym kanale Studia ArtGarden Project. W zaledwie 5 dni od opublikowania projektu odnotowano blisko 800 wyświetleń. Pragniemy podziękować z tego miejsca za tak duże zainteresowanie, a także podkreślić, że projekt ten jest wciąż udoskonalany. W ciągu najbliższych kliku dni opublikowana zostanie wersja aranżacji zaakceptowana w 95% przez samego inwestora projektu GALERII NYSKIEJ - APARTAMENTY. Oprócz przedstawienia finalnego wyglądu apartamentów zostanie ona wzbogacona o ścieżkę muzyczną oraz panoramiczne zdjęcia otoczenia budynku.

 • Apartamenty

  Na 3 piętrze naszej pięknej Galerii Nyskiej  będą znajdowały się 22 prestiżowe, unikatowe apartamenty. Wzdłuż granitowych alei o łącznej długości prawie 100 mb (500 m2) będą wybudowane stylowe donice, w których znajdować się będą pieczołowicie zaprojektowane i dobrane rośliny ozdobne. W głównej mierze będą to krzewy zimozielone z liścia kwitnące i rośliny iglaste. Prym będą wiodły azalie japońskie, rododendrony, kiścienie, pierysy i głogowniki oraz odmiany cisów, jałowców i minaturowych świerków. Karłowe odmiany kolorowych z liścia berberysów i delikatne małe drzewka różnych odmian klonów palmowych (ulubione drzewka Pani Oli - właścicielki Galerii) będą wzbogacały okazałe kompozycje roślin.

 • "Eryk Wiercimok – inwestor, dobry człowiek, mentor" pisze Damian Żukiewicz

  Damian Żukiewicz pisze: 

  Zainspirowany prawdziwymi, dużymi inwestorami w nieruchomości Aleksandrą i Erykiem Wiercimok, zacząłem stawiać swoje pierwsze kroki w inwestycjach w nieruchomości na wynajem.

  Eryk WIERCIMOK jest do dzisiaj moim mentorem, i co ważne nie tylko w zakresie inwestycji w nieruchomości, ale także jako dobry, uczciwy, uczynny człowiek, który nigdy się nie wywyższa i nie obnosi się z tym co osiągnął w Biznesie. Czy zdajesz sobie sprawę jak mało takich ludzi jest w Polsce? Tacy ludzi powinni rządzić Polską lub przynajmniej pełnić rolę Prezydenta miasta. Ludzie z doświadczeniem w Biznesie, ale za razem skromni ludzie z sercem.

 • Tak będzie wyglądał rynek w Nysie

  W wyniku szeregu przeprowadzonych badań historycznych i archeologicznych oraz analiz architektonicznych i komunikacyjnych powstała koncepcja zabudowy nyskiego Rynku.

  Wyniki badań i analiz pozwoliły stworzyć wytyczne do projektu „tu i teraz wspólnie z szacunkiem dla historii”. Firma architektoniczna pracująca nad optymalnymi rozwiązaniami zaprojektowała układ spełniający wspólne oczekiwania i aktualne potrzeby użytkowe Rynku miasta. - Za chwilę ruszą konsultacje społeczne i zaczynamy remont - zapowiada Burmistrza Nysy, Kordian Kolbiarz.

 • Budowa Galerii Nyskiej

  Budowa Galerii Nyskiej wre. Ten unikatowy, multi funkcyjny budynek już niebawem uświetni swoją obecnością zabytkowy rynek w Nysie. Już w połowie 2020 roku zostanie oddany do użytkowania pierwszy etap nowego obiektu. To wielkie wydarzenie dla mieszkańców miasta i okolic poprzedzone było niesamowicie precyzyjną pracą architektów i pracowników budowlanych. Teraz gdy projekt nabrał realnych kształtów można śmiało stwierdzić, że włożony w niego wysiłek był opłacalny. Niebawem Galeria Nyska otworzy przed mieszkańcami miasta zupełnie nowe, fantastyczne możliwości.

 • Rynek i jego historia cz. IV

  Z kolejnym Nyskim wiążę się pewna legenda. Przenosi nas ona w czasy wojny trzydziestoletniej, czyli w lata 1618-1648, kiedy Nysa była oblegana przez Szwedów. Usiłowali oni zmusić miasto do kapitulacji, przez co zatruli wszystkie studnie. Mieszkańcy jednak nie poddali się tak łatwo i odnaleźli pod ziemią żyłę wodną, którą doprowadzili na ulicę Wrocławską. Nowej studni przez jakiś czas pilnowali żołnierze. W końcu jednak wróg zatruł i ją, a miasto zmuszone było do poddania się. Po wielu latach, kiedy nastąpił pokój, tę samą studnię przebudowano i nałożono na nią żelazną pokrywę. Nazwano ją „Piękną Studnią”.

 • Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego

  Odwiedzając wyjątkowy kompleks jakim jest Galeria Nyska nie sposób nie zauważyć, nowo powstałego wspaniałego, pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Ten budzący zachwyt zarówno swym rozmiarem jak i kunsztem wykonania obiekt stanął w bezpośrednim sąsiedztwie powstającej galerii z okazji hucznych obchodów setnej rocznicy odzyskania nieodległości. Było to wielkie wydarzenie dla mieszkańców Nysy, a odsłonięcie monumentalnego pomnika autorstwa prof. Mariana Molandy było jego godnym zwieńczeniem

 • Rynek i jego historia cz. III

  Cz.III

  Kolejnym ważnym elementem zabytkowego otoczenia Galeii jest Barokowa Fontanna Trytona. Pojawiła się ona w Nysie w roku 1701 z inicjatywy biskupa wrocławskiego Franciszka Ludwiga Pfalz - Rhein von Neuburg. Uznawany za konesera sztuki biskup, pozostawił po sobie również Pałac Biskupi czy kościół św. Piotra i Pawła. W skład fontanny wchodzą dwie sadzawki oraz cztery delfiny podtrzymujące Trytona grającego na muszli. 

 • Prace Archeologiczne

  Warto zaznaczyć, iż rozpoczęcie prac budowlanych nad tym unikatowym obiektem jakim jest Galeria Nyska przyczyniły się do niemałych odkryć archeologicznych odsłaniających nieznane nam karty historii miasta.

  Artystom minionych wieków fantazji i poczucia smaku z pewnością nie brakowało co widać na zebranych elementach kamieniarki. Bogate gzymsy, finezyjne zdobienia, elementy z motywem roślinnym cieszyły oczy dawnych mieszkańców . Ponadto w wykopie natrafiono również na fragmentykamieniarki z nyskiego ratusza oraz Domu Wagi.

 • Rynek i jego historia cz. II

  Cz. II

  Nyski rynek byłby z pewnością czymś niekompletnym bez charakterystycznej wieży nyskiego Ratusza. I choć jest ona najmłodszą wieżą ratuszową w Polsce, historia tego miejsca sięga tak naprawdę XIVwieku. To wtedy powstał pierwotny ratusz nyski, który przetrwał ponad 200 lat, lecz po serii zniszczeń został ostatecznie rozebrany. W XVI wieku na jego miejscu postawiono ratusz renesansowy. Samą wieżę wybudowano w międzyczasie, bo w wieku XV - liczyła ona prawie 90 metrów. Budowla przetrwała do pamiętnego dla Nysian roku 1945, kiedy to wraz z innymi cennymi zabytkami miasta została zniszczona praktycznie w całości.

 • Rynek i jego historia cz. I

  Miejsce budowy Galerii Nyskiej - rynek to wyjątkowa przestrzeń nie tylko ze względu na ciepły, emocjonalny stosunek mieszkańców, ale i przez wzgląd na swoją sięgającą średniowiecza historię. Zapraszamy więc do lektury kolejnych postów przybliżających nieco to niezwykłe miejsce.

   

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony internetowe w Nysie